Nadace Partnerství - Cyklisté vítáni

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Cykloturistika, Vydáno dne: 22. 04. 2008

Administrátor certifikace nadace Partnerství Jakub Hruška požádal Bajkoře o zveřejnění zajímavých cykloakcí na první pololetí letošního roku. Bajkoř rád vyhoví. Ještě kontakt na Jakuba Hrušku: Jakub Hruška administrátor cetrifikace Cyklisté vítáni Nadace Partneství tel: 515903112 http://www.greenways.cz

10. května                              Jaro v Modrých horách
Dvacet pět pestrých kilometrů krajinou Modrých hor s nádhernými výhledy do okolí, jedinečnými sakrálními památkami, turistickými zajímavostmi a hlavně výbornými víny nabízí neopakovatelné sportovní i gurmánské zážitky.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
22. dubna                               Den Země – akce na stezkách Greenways
Série akcí ke Dni Země pořádaných místními partnery na stezkách Greenways. Každoroční jarní úklid, vítání jara a sázení stromů na stezkách.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
21. – 25. května                     Cyklojízda Moravská vinná stezka
Třetí ročník populární cyklistické jízdy obcemi a sklepními uličkami na trase Moravské vinné stezky ze Znojma do Uherského Hradiště. Pohodová jízda napříč celou vinařskou oblastí Morava je příležitostí pro setkání se starosty vinařských obcí i podnikateli, kteří nabízí služby v oblasti cykloturistiky. Každý z pěti dnů bude věnován jednomu z partnerů Nadace Partnerství.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
28. května – 8. června          Týden na kole, Cyklojízda Drážďany – Praha – Vídeň
Týden na kole je týdnem pořádání cyklistických akcí s cílem zdůraznit zdravotní účinky a zdravý životní styl spojený s jízdou na kole, propagovat cykloturistiku jako formu šetrné turistiky a ukazovat důležitost bezpečných stezek pro cyklisty. V rámci Týdne na kole projede peloton cyklistů nejprve z Drážďan do Prahy po Labské stezce a poté se vydá po Greenways Praha-Vídeň z Vídně do Prahy.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
8. června                                Údolím na kole
Amatérský cyklistický závod pro sportovce i rekreační cyklisty spojuje aktivní odpočinek pro celé rodiny s možností poznat malebné dolnorakouské příhraničí. Na startu /startovné se neplatí/ obdrží každý účastník jízdní kartu, na kterou během putování sbírá v jednotlivých obcích razítka. Všechny zúčastněné obce (Jaroslavice, Slup, Seefeld-Kadolz, Hadres, Haugsdorf, Alberndorf, Pernersdorf, Mailberg) zajišťují kulturní představení a doprovodný sportovní program.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
14. června                              S Českým rozhlasem Brno na vinařských stezkách
Každoroční cyklistická akce pro veřejnost na Moravských vinařských stezkách. Letos hostí pravidelnou akci pořádanou Nadací Partnerství ve spolupráci s Českým rozhlasem Brno region Mikulovsko. Nejdelší trasa výletu provede cyklisty po vinařských stezkách našich jižních sousedů. Na místě startu a cíle v Mikulově je připraven kulturní program pod taktovkou Českého rozhlasu Brno.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
19. června                              Vyhlášení zařízení roku Cyklisté vítáni v Libereckém kraji
Předání titulu Zařízení roku pro nejlepšího poskytovatele služeb s certifikací Cyklisté vítáni v Libereckém kraji.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
5. - 6. července                      Na kole krajem kudy prošel Pán Bůh
Dvoudenní expedice atraktivními cyklistickými terény Velkopavlovicka spojená s návštěvou vinařského festivalu Víno v oranžovém, který začíná 5. července.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
Srpen 2008                             Vyhlášení zařízení roku Cyklisté vítáni v Plzeňském kraji
Předání titulu Zařízení roku pro nejlepšího poskytovatele služeb s certifikací Cyklisté vítáni v Plzeňském kraji.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
13.-14. září                             Kolem Strážnického vinobraní
Starobylá Strážnice je nejen městem věhlasného folklórního festivalu, ale i vína a významných kulturních památek. „Na kole kolem Strážnického vinobraní“ bude výlet venkovskou krajinou v podhůří Bílých Karpat v okolí Strážnice. Milovníkům vína a slováckého folklóru je určena podvečerní návštěva kulturního programu Strážnického vinobraní.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
16.- 22. září                            Týden mobility – akce na stezkách Greenways
Série akcí pořádaných místními partnery na stezkách Greenways v rámci Evropského týdne mobility a Dne bez aut (22.9.)
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
20. září                                   Tour de burčák
Podzimní akce na vinařských stezkách bude ve znamení pohodové cyklistiky mezi vinnými keři obtěžkanými dozrávající úrodou, ochutnávek prvních burčáků a návštěvy programu Bzeneckého vinobraní s ukázkami vinařských zvyků, písní a tradic. Trasa letošního ročníku zavítá i na Moravskou Saharu do unikátní chráněné přírodní oblasti Váté písky.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
4. října                                                Zavírání sezóny na vinařských stezkách
Závěrečný výlet sezóny na vinařských stezkách bude putováním za poznáním vinařství, vinic a památek Uherskohradišťska.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
22. dubna                               Brněnská cyklojízda
Již 19. ročník jarní manifestační jízdy na podporu rozvoje cyklistické dopravy v Brně. Podpořte i vy svoji účastí na kole tuto akci, protože pokud nebudou cyklisté viděni,
budou stále přehlíženi v každodenním životě.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
4. května                                Májová vyjížďka s Cyklo Klubem Kučera
Z. ročník pravidelné jarní vyjížďky, zahájení cykloturistické sezóny na cyklostezce Greenways Praha – Vídeň, „Moravská vinná“ „Znojemská“ a seznámení s vinařským turistickým programem.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
11. - 20. května                     Cyklojízda po Greenways Krakow-Morava-Vídeň
Mezinírodní peloton cyklistů se vydá z polského Krakowa do Vídně po Greenways Krakow-Morava-Vídeň, která protíná řadu svébytných regionů. K pelotonu je možné se připojit na libovolnou část jízdy a podpořit tak myšlenku rozvoje toho cyklistického koridoru středem Evropy.
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz
 
19. čevence – 2. srpna          Mezinárodní cykloturistický tábor
Cyklo Klub Kučera Znojmo ve spolupráci s Nadací Partnerství již 4. ročník mezinárodního cykloturistického tábora „Vítejte a poznávejte léto na Greenways v Evropě“. Čtrnáctidenní pobyt se uskuteční v rekreačním středisku Jez Krkavec – Jižní Čechy cca 5km od města Veselí na Lužnicí. Přihlášky je možné zasílat do 30.3.2008. Více informací na www.cykloklub.kucera-zn.cz
 
Více akcí naleznete na www.greenways.cz