DUBNOVÉ PAVLOVSKÉ VRCHY

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Turistika, Vydáno dne: 06. 04. 2010

Táňa Havlíčková se svými přáteli nelení a hned z jara využívají krásného počasí k turistice! O víkendu navštívili jižní Moravu, konkrétně okolí Pavlova.

Na první dubnovou sobotu předpovídali meteorologové krásné počasí a tak by bylo škoda toho nevyužít. Už jen proto, že v dalších velikonočních dnech mělo být deštivo. Roznášet na botách prach z cestiček Pavlovských vrchů jsme plánovaly už dávno. Oblast je to známá a hojně navštěvovaná. Je zbytečné se o ní více rozepisovat. Všude jsou davy lidí, ale určitě stojí za to, alespoň jednou za čas sem zajet a zblízka si prohlédnout tak zajímavá místa pro turisty a milovníky přírody. Nemusíte absolvovat všechny okruhy vcelku, poněvadž na sebe volně navazují. My jsme vyšli z obce Klentnice na zříceninu Sirotčího hradu, který stojí na dvou rozeklaných skaliscích. V dolních partiích se zajímavě kroutí skalní útvary a celkově je kolem hradu velice pohodová a klidná přírodní atmosféra.
Zpět jsme se vraceli stejnou cestou k rozcestí Perná, kde jsme měli zaparkované auto. Popojeli jsme kousek k obci Pavlov a odtud jsme pak cestičkou mezi vinicemi vystoupali na červeně značenou trasu na Dívčí hrad. Od zříceniny hradu je překrásný výhled na Novomlýnské nádrže i do daleké krajiny.
Po dobrém oběde v Lednici jsme se krátce zastavili na zámku.
autor: Táňa Havlíčková
foto: zde