Pohodově na Kolářovu chatu Slavíč

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Turistika, Vydáno dne: 07. 08. 2010

I v horkých dnech se dá příjemně provozovat turistika. Což takhle vyjít si v Beskydech na Kolářovu chatu na Slavíči?

Po dojezdu z Roháčů máme s Pavlem ještě volný víkend a pocit mála turistiky nás zavádí na myšlenku výšlapu do okolí. Jelikož opět předpověď počasí hlásí velké horko vybíráme cestu lesem na Slavíč. Naši nabídku společného výšlapu s radostí přijímají i Ríša s Lenkou (Pavlova ségra s manželem) a dokonce se k nám připojují naši společní známi Halina s Láďou.
V 10,30 hod. jedeme dvěma auty do Dolní Lomné – Doubrava. Hned z parkoviště vcházíme do lesa plného hřibů i těch pod papírem. Tady i když jdeme do kopce se jde příjemně. Zanedlouho vcházíme na louku, kde slunce peče, co se dá. Je to nejhorší úsek celé dnešní trasy, neboť se nedá kam schovat před sluníčkem. Po chvilce jsme na Kamenitém a dáváme si pěkně orosené pivečko na osvěžení. Lesem, kde není takové horko, pokračujeme až na Slavíč. Je plno, spousta turistů i cyklistů, ale jeden stůl jako by čekal na nás. Dáváme si polévku, řidiči láhvový Birrel a my ostatní čepa. Je tu nádherně. Zpátky do Lomné se vracíme příjezdovou lesní cestou. Těsně před koncem cesty nás zastihuje menší letní deštík.
Auty se vracíme do Třince a dáváme si ještě spicha v letní zahrádce „u Švejka“, kde si pochutnáváme na skvělé pizze a tentokrát všichni i na plnotučném chmelovém moku. Výlet se všem líbil. Myslím si, že všichni byli s dnešním dnem spokojeni, dokonce i Ríša, který se trápil bolestmi zubu.
Mapa trasy:

Cyklistická trasa 636591 - powered by Bikemap 
autor: Erika Zubková
foto: zde