Turistická sezóna je zahájena!

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Turistika, Vydáno dne: 16. 04. 2011

Věrný čtenář Bajkoře ví, že každou turistickou sezónu začínáme společným rodinným výšlapem na Kozinec v Oldřichovicích u Třince.

Letos mi vychází v dubnu volný víkend už na jeho začátku, takže musíme počítat s tím, že nás může provázet ještě chladné počasí.

Domlouváme celou akci zhruba týden dopředu a pak objednávám stůl na chatě Kozinec pro 15 lidí! To bude hromadná akce!

V sobotu 9.4.2011, kdy máme vycházet, se nám jedna rodina omlouvá, nevěří vrtkavému aprílovému větrnému počasí. S námi tedy nepůjdou. Měkoty! Cestou však odstupuje i naše dcera, jelikož její pes Eny má něco s tlapkou a kulhá. Proto se s ní vrací domů. Před domem prý pajdat přestala! Prostě se jí nechtělo v tom fičáku nikam jít! Neskutečně vyčůraný pes!!!

V okleštěné sestavě přicházíme přesně v domluvený čas na chatu a dáváme si slavnostní oběd a pivečko k tomu. Dvě hodiny spolu v klidu u zmrzlinového poháru ještě klábosíme a pak se dáváme na ústup.

Cestou domů už svítí sluníčko, občas spadnou kroupy nebo zaprší, ale je to tak slabé, že nemusíme ani vytahovat pláštěnky. 15 km pochod končíme u ségry při kávičce a zákusečku a bráchova přítelkyně Kuk nám připravila i nefalšované suši!

Pěkný den je za námi a turistická sezóna je zahájena bez ztrát na lidských životech!

autor: Pavel Zubek