Statistiky návštěvnosti Bajkoře

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 16. 07. 2012

Statistiky návštěvnosti webu jsou velice důležité pro majitelé internetových stránek. Podle nich se mohou zorientovat v tom, co lidé čtou nejčastěji, co se jim na stránkách líbí a co třeba nečtou vůbec. Ani Bajkoř není výjimkou.

Internetový cyklo-turistický magazín Bajkor.cz a jeho starší brácha www.bajkor.com jsou na síti již dlouhodobou stálicí. Bajkor.com se už sice několik let neaktualizuje, ale přesto je stále navštěvován, protože je na něm hodně zajímavých článků a informací. Hlavní nápor čtenářů je však na doménu Bajkor.cz . Jednotlivé údaje statistik si redakce ponechává pro sebe, ale o část se může podělit se svými čtenáři. Nejdůležitějším údajem je celková návštěvnost webu v jednotlivých měsících. Podle statistik lze vysledovat, že prosinec a červen jsou měsíce, kdy na naše stránky  zaměřené na volný čas a aktivity s tím spojené, přichází nejvíce návštěvníků v roce. Troufáme si říci, že je to tím, že lidé hledají možnosti a náměty na své dovolené. Minulý měsíc Bajkoř shlédlo něco málo přes 10 000 čtenářů!!! Za což vám musíme poděkovat! Zároveň nás to nutí k tomu, abychom se stále věnovali vkládáním nových informací, které by vás mohly zaujmout.

Další perličkou byly dva články, které těžily z několika vložených slov do zprávy, na které reagují vyhledávací stroje. V jednom článku se zmíňuji o sexu a podobných výrazech spojených s erotikou ( Nevázaný sex a 35 km turistiky ) a článek se rázem stal jedním z nečtenějších na Bajkoři.

Vrcholem byl článek Třemi státy během jednoho dne - Koniakow (Polsko) , který během několika dnů byl navšíven více než 17 tisíc krát!!! Důvodem bylo slovíčko Koniakow, který je znám svou tradicí háčkovaného exkluzivního dámského   spodního prádla.

Naštěstí to jsou jen občasné úlety a naším hlavním tématem je cykloturistika a turistika v tom správném slova smyslu, které vás zajímají.

autor: Pavel Zubek