Nová verze aplikace Biologic BikeBrain

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Cykloturistika, Vydáno dne: 18. 08. 2012

(Uherský Brod, 9. 8. 2012) – Značka Biologic, kterou v České republice zastupuje uherskobrodská společnost AZUB Bike, dnes představila svou upgradovanou aplikaci pro chytré telefony Apple iPhone, která zastává nejen funkci cyklocomputeru, ale také zaznamenává projetou trasu, výškový profil, nastoupané metry a další parametry. Aplikace BikeBrain je dostupná přes iTunes.

Ve verzi 2.0 přibylo především tlačítko fotoaparátu, které umožňuje přímo v aplikaci spustit fotoaparát a zaznamenané fotky s určením polohy pak přenášet do Google Maps nebo rovnou sdílet na Facebooku.
Aplikace je zdarma (lze ji stáhnout zde: http://itunes.apple.com/us/app/id424193629), ale je možné k ní dokoupit tři nadstavbové moduly, které nabízejí uživatelům rozšířené funkce nejen v oblasti sdílení na sociálních sítích, ale i záznamů tréninků, uspořádání dat o spotřebě kalorií v závislosti na průběhu terénu a dalších veličin. Jeden modul stojí 0,99 USD, všechny tři přijdou na 1,99 USD.
Aplikace BikeBrain je zatím dostupná pouze v angličtině a němčině, firma AZUB BIKE ale do budoucna připravuje i českou lokalizaci této aplikace.
Značka Biologic se zaměřuje především na doplňky pro městské cyklisty, kteří denně dojíždí na kole do práce či do školy. Proto není divu, že nabízí držáky na Apple iPhone i na některé další smartphony, skládací přilbu, termosku na kolo, systémy dobíjení telefonů z kola a další. Produkty značky Biologic můžete zakoupit prostřednictvím webu společnosti AZUB Bike – www.azub.cz.