Nejen s kočárky na Lysou horu

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Turistika, Vydáno dne: 03. 09. 2012

Pro všechny zájemce a milovníky přírody se v sobotu 15. září 2012 již po jedenácté uskuteční hromadné vytlačení kočárků (samozřejmě včetně potomků) na nejvyšší horu Beskyd. Půjdeme po 8,5 km dlouhé kvalitní asfaltové silničce, která vede z Papežova až na vrchol Lysé a auta na ni mají zákaz vjezdu. V chatě na vrcholu bude možnost občerstvení a přebalení účastníků.

Je možno kombinovat dopravní prostředky: jeden z rodičů může tlačit kočár, druhý jet na kole a dle libosti se střídat. Vítány jsou i rodinky s cyklovozíky, cyklosedačkami, tažnými tyčemi či mandukami a krosničkami.
 Přijďte se projít, nejedná se o závod!!!
Start je společný, tempo ale individuální a přizpůsobené nejmladším účastníkům. 
 
Poprvé tuto akci uskutečnili a bez problémů absolvovali Pavla & Honza Noskovi s jejich tehdy ani ne dvouměsíční dcerou Klárkou - a byli nadšeni. Letos po nich organizátorskou štafetu přebírají poprvé Renča & Martin Stillerovi, organizátoři tradičních festivalů Cyklocestování.
 
Sraz 15.9.2012 od 10 hodin v Papežově (východně od Lysé hory, na silnici Pražmo-Visalaje) na parkovišti u začátku cesty na vrchol.
V 10.20 následuje společná fotografie
Hromadný start v 10.30 (a dále pak každý svým tempem).
 
Odměna: Na vrcholu bude možné zúčastnit se exkurze do meteorologické stanice, která je tu domluvena speciálně jen pro naši skupinu.
 
Poznámka: Klárka už dávno odrostla kočárku a není jisté, jestli se na start tentokrát dostane. Je možné, že letos poprvé vynechá, ale to rozhodně není důvod nepřijít a neudělat si výlet v krásné beskydské přírodě s nádhernými výhledy. Všechny rodinné posádky jsou vítány. Věříme, že se stejně jako v minulých letech sejde bezva parta. Takže i kdyby to tentokrát mělo být bez Klárky, tak s chutí nahoru (Lysou)!
 
Kontakt:
Renča a Martin Stillerovi
Tel: 604 618 400
E-mail: ms.broumovak@seznam.cz
www.cyklocestovani.cz