Premiérový cyklovíkend pro rodiny s dětmi ve Frenštátě pod Radhoštěm

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Informace, Vydáno dne: 02. 08. 2013

Během druhého srpnového víkendu (9.-11.8.2013) se můžete vydat do Frenštátu pod Radhoštěm na premiérový ročník cyklovíkendu pro rodiny s dětmi. Hlavní myšlenkou této nové akce občanského sdružení je, že cestovat na kole po světě, Evropě a České republice a být aktivní je možné i po narození dětí. O tom vás v rámci večerních projekcí v pátek a sobotu přesvědčí rodina Podivínských, která se se 4 dětmi vydala na cyklocestu z Čech až do Afriky nebo rodina Sztulových, která na kole procestovala kus Evropy. Projekce se uskuteční v areálu frenštátského autokempu.

Jelikož si děti rády hrají a soutěží, tak organizátoři na neděli 11.8. připravili na stejném místě dětský den, kdy si děti, ale i dospělí, mohou mimo jiné vyzkoušet elektrokola, handbike, tříkolku, čekají je různé překážkové dráhy, kreslení a další cestovatelské dovednosti a úkoly.

V nabídce cyklovíkendu nechybí ani možnost cyklistických vyjížděk krásným prostředím Beskyd, v sobotu 10.8. se koná také akce pro nejmenší děti - kočárkový výstup na Velký Javorník a v sobotu najdete stánek projektu www.cyklocestovani.cz na Svátku dřeva, akci, kterou v areálu na Horečkách pořádá Městské kulturní středisko ve Frenštátě pod Radhoštěm, jež je i spolupořadatelem cyklovíkendu.

Organizátoři se těší na setkání aktivních rodin v Beskydech a srdečně vás zvou. Další informace o akci naleznete na webu www.cyklocestovani.cz .


autor: Martin Stller