Ukrajina - jiná země!

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Speciál, Zdroj: http://www.industrialnifotografie.cz, Vydáno dne: 21. 02. 2014

O Velikonocích roku 2012 jsme byli fotografovat na naší první velké východoevropské zahraniční expedici. Tehdy jsme byli v krásné a klidné Ukrajině. Nyní se situace rapidně změnila a Viktor Mácha, který tam tehdy byl se mnou, se rozhodl napsat pár vět, které vystihují jeho pocity ze současného stavu.

Donětsk

S rostoucími obavami o osud té poklidné země, jakou jsem zažil na jaře roku 2012, sleduji každým dnem dramatické zprávy z Kyjeva a přilehlých měst.

V celé své tiché kráse jsem měl možnost Ukrajinu navštívit před dvěma lety společně se svými druhy Pavlem Zubkem, Haraldem Finsterem a Uwem Niggemeierem. Cílem naší cesty napříč celou zemí byl hutní průmysl na východě. Během dvou týdnů drncavého cestování a manévrování po vozovkách plných děr jsme měli možnost navštívit ocelářská centra v Krivoj Rogu, Dněpropetrovsku, Donětsku a Mariupoli současně s největší uhelnou pánví Evropy, legendárním Donbasem.

Pokračování najdete na jeho blogu.