Největší cykloakci ve Frýdku-Místku si nesmíte nechat ujít!

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Cykloturistika, Vydáno dne: 13. 05. 2014

Již příští sobotu 17. května celý Frýdek-Místek opráší svá kola a vyrazí na Olešnou, kde se bude konat největší cykloakce v dějinách Frýdku-Místku! 1. ročník akce s názvem Frýdek-Místek na kole má za cíl podpořit zdravý životní styl v našem městě a připravit se na sezónu. Tak přijďte se společně s námi bavit, čeká vás zábava na každém metru! A to vše zdarma.

Pozvánka na kolo F-M
Den plný sportu, zábavy a soutěží o zajímavé ceny a bohatým programem proběhne v areálu celé přehrady Olešná, na sjezdovce v Palkovicích a hlavním zázemím na parkovišti u Rybárny od 10.00 hodin do 18.00 hodin. A na co se můžete těšit?
 
Program pamatuje na rodiče s dětmi, závodníky, cyklistické nadšence, turisty i ty, co si chtějí odpočinout na březích přehrady Olešná. Připraveny budou 3 cyklotrasy se soutěžně sportovními disciplínami pro všechny věkové kategorie i handicapované. Jedna z nich bude i adrenalinová, přijeďte proto ukázat co je ve vás, vydejte se na 16 km dlouhý okruh, zdolejte palkovickou sjezdovku a vyhrajte hlavní cenu – tandemový let na motorovém paraglidu!
 
Pro malé jezdce bude určitě vzrušujícím zážitkem závod na odrážedle, kde není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Nejen těm starším se bude tajit dech při adrenalinové show na kolech, kterou ukáže Wheel klub Karviná, a kteří vás některé z triků také naučí. A pro ty, co si chtějí na březích přehrady odpočinout, jsou určeny přednášky Martina Stillera a jeho Cyklocestování.
 
Kolem přehrady Olešná budou připraveny také stanoviště, kde budete moci otestovat své znalosti a ty si také rozšířit. Policie ČR, Městská policie Frýdek-Místek, BESIP vás naučí, jak se správně chovat v silničním provozu, jaké správné vybavení by měl mít každý cyklista a Český červený kříž vám ukáže, jak poskytovat první pomoc. Na stanovišti Beskydského informačního centra si můžete otestovat znalost kola, vyzkoušet si zalepit duši a další základní opravy. Centrum APA pak pro vás připravilo ukázky a možnosti vyzkoušení sportovních kompenzačních pomůcek - jízdy zručnosti a možnost zkušebních jízd na trekovém hanbiku a tandemovém kole.
 
Pokud si chcete koupit nové kolo, s jeho výběrem vám pomohou prodejci kol. Ti vám také provedou základní servis vašeho kola. Návštěvníci si mimo novinek pro cyklistiku vyzkouší také elektrokola, jízdu na segwayích, koloběžkách nebo seznámí se také s vybavením pro handicapované.
 
V průběhu celého dne bude zajištěno občerstvení, ochutnávky, ukázky výrobků spojených se zdravým životním stylem či cyklistického oblečení a vybavení. Celý den ukončí koncert kapely R.U.M. s českými a slovenskými hity.
 
Nesmíme však opomenout, že sportovní festival Frýdek-Místek na kole pamatuje také na charitativní projekty. Přivezte s sebou staré kolo, které vám zbytečně již stojí ve sklepě a věnujte ho obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku. A nemusí to být ani kolo, stačí donést nějaké nářadí na jeho opravu a pomozte sbalit montážní kufr.
 
Program celého dne vám budeme průběžně detailněji přibližovat na webových stránkách Beskydského informačního centra Frýdek-Místek www.beskydy.com a také na jeho Facebooku. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá o týden – na 24. 5. 2014.
 
Autor: Lucie Talavašková, Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o.
Pořadatel akce:
Beskydské informační centrum Frýdek-Místek, p.o.