Jarní víkendový cyklofest

Autor: Pavel Zubek <zubek.pavel(at)seznam.cz>, Téma: Cykloturistika, Vydáno dne: 20. 04. 2015

Vážená cyklistko, vážený cyklisto, vážené cyklistčátko, zdravíme poprvé v roce 2015. Věříme, že - i přes velmi vtipné jarní počasí - se Ti daří najíždět první letošní kilometry v sedle kola. Níže přinášíme informace především ke květnovému prodlouženému víkendu 7.-10.5.

, na který jsme naplánovali náš tradiční
víkendový cyklosraz
JARNÍ CYKLOFEST 2015
Využijeme tak letošního příznivého kalendáře a víkend si prodloužíme o páteční státní svátek, takže se sjedeme už ve čtvrtek!
Cyklofest

Jarní Cyklofest se letos bude opět konat v Chlumu u Třeboně, kde budeme brázdit nádhernou jihočeskou krajinu (a nakoukneme i k sousedům do Rakouska). Trasy jsou již připraveny - pro závodníky, cykloturisty i největší pohodáře a úplně nejmenší cyklisty šlapající samostatně či vezoucí se ve vozíku/sedačce. Ubytování si lze zvolit v několika kategoriích pod střechou a také ve vlastním stanu, obytném voze, ve společné místnosti na vlastní karimatce či jen tak pod širákem. Strava je zajištěna v podobě bohaté polopenze - plus chystáme zase nějaké to večerní opékání. Doprovodný program zahrnuje opět večerní promítání a besedování nad cyklistickými tématy; připravili jsem opět tombolu i závody v podobě tradičního cyklo-troj-boje pro velké i malé.

Věříme, že se velkých i malých cyklistů a cykloturistů sjede zase hodně a společně si všichni užijeme příjemný víkend v sedle našich kol i bez.


Upozorňujeme ale i na další informace v tomto newsletteru - o velkém podzimním promítacím Cyklofestu v Praze i o chystaném zimním úniku na prosluněnou Floridu. Pojeď s námi!

Na setkání (nejen) 7.-10. května na Jarním Cyklofestu 2015 se těší

cyklocestovatelé
Lucie a Michal Jonovi
zakladatelé a organizátoři Cyklofestu

Níže si přečtěte


 

podrobnosti k Jarnímu Cyklofestu 2015

kompletní informace - kategorie - rezervace

CO
Jarní Cyklofest 2015 – víkendový cyklosraz, kde se celý den jezdí na kole, pořádají vylomeniny a večer promítá i debatuje

KDY
7.–10.5.2015
!!! Letos využíváme k prodloužení na tři dny státního svátku !!!

KDE
Chlum u Třeboně – rekreační středisko Lesák přímo naproti zámku na břehu rybníka Hejtman;
mapa;
GPS: Loc: N 48°57.72013', E 14°56.02768'.

KDO TO POŘÁDÁ
Lucie a Michal Jonovi – cyklocestovatelé, průvodci, spisovatelé a zakladatelé i organizátoři festivalu cyklistiky a cestování na kole CYKLOFEST. Lucie je první (a stále jediná) Češka, která na kole objela svět (non-stop, tři roky, natěžko, bez doprovodného vozidla, 68175 km). Zároveň jsou L+M první (a stále jediný) český pár, který na kole objel tuto planetu, jsou autory 7 cestopisných knih a nespočitatelné řady článků, pravidelně vystupují v televizi i rozhlase, jsou zapsáni v České knize rekordů, pracují jako cykloprůvodci pro přední české cestovní kanceláře a pořádají vlastní cyklistické i cestovatelské akce. Lucie a Michal jsou hrdými rodiči skoro tříletého Marka.

PRO KOHO
Pro cyklisty i cykloturisty všech věkových, váhových i výkonnostních kategorií. Pro cyklisty na jakémkoliv typu bicyklu. Pro malé cyklisty v jakémkoliv typu přívěsného vozíku i sedačky. Rádi přivítáme každého, kdo chce v sedle kola poznat krásy jihočeské krajiny na Třeboňsku. Rádi přivítáme každého, kdo se chce projet v trojúhelníku Chlum u Třeboně – Třeboň – Nové Hrady. Rádi přivítáme každého, kdo se chce s námi vydat na cestu kolem Světa i na cestu kolem světa, při které projedeme zdejší osady nesoucí jména Londýn, Nový York, Bosna, Texas, Paříž, Benátky... Na Jarním Cyklofestu 2015 rádi uvidíme každého, kdo má kladný vztah k aktivnímu trávení volného času a nezkazí žádnou legraci.

CO TAM BUDU DĚLAT – HRUBÝ PROGRAM
Na Jarním Cyklofestu 2015 si budu užívat a bavit se na kole i bez. Budu poznávat krásy Třeboňska při celodenních vyjížďkách – ať již při společných jízdách či individuálně (a vydávat se na trasy doporučené organizátory či si vymýšlet vlastní). Aktivně se budu moci zúčastnit večerního a doprovodného programu připravovaného organizátory. Nebo budu jen pasivně z povzdálí přihlížet či si organizovat program vlastní. Na Jarním Cyklofestu 2015 si budu moci zasoutěžit o ceny, zafandit ostatním, držet sám sobě palce při losování tomboly, držet palce ostatním…

CO TAM BUDU DĚLAT – DENNÍ PROGRAM
Čtvrtek 7.5.
Příjezd
Individuální v průběhu dne; můžete jen zaparkovat a hned vyrazit na kolo někam do okolí.
15:00 a dále
Budou k dispozici organizátoři L+M, bude fungovat prezentace na nepřehlédnutelném místě v areálu RS Lesák a od této chvíle se bude možné i ubytovat.
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Společné večerní sezení doplněné promítáním druhého filmu o Šnekovi, kterak pokračuje cesta kolem světa (Jardu „Šneka“ Krále jsme na jeho velkou cestu vyprovázeli v Benešovském Mlýně z Jarního Cyklofestu 2013).

Pátek 8.5.
6:00
Budíček na objednávku zájemců o ranní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně romanticky zahaleného ranní mhou.
7:00
Budíček na objednávku zájemců o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně již definitivně zalitého sluncem.
8:00
Snídaně.
9:00
Postupný start skupin na vyjížďky – dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších účastníků).
Pozdní odpoledne
Postupné návraty z denních vyjížděk.
19:00
Blok závodů a soutěží (soutěž ve výměně duše).
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Společné večerní sezení s cyklocestovateli a organizátory Cyklofestu Lucií a Michalem Jonovými; komentované promítání filmu „Čeští indiáni dobyli Ameriku“ o účasti prvního českého týmu v závodě napříč Amerikou, RAAM 2014, jehož byl Michal členem.

Sobota 9.5.
6:00
Budíček na objednávku zájemců o ranní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně romanticky zahaleného ranní mhou.
7:00
Budíček na objednávku zájemců o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně již definitivně zalitého sluncem.
8:00
Snídaně.
9:00
Postupný start skupin na vyjížďky – dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších).
Pozdní odpoledne
Postupné návraty z denních vyjížděk.
18:00
Blok závodů a soutěží (dětský cyklo-troj-boj, cyklo-troj-boj pro dospělé).
19:30
Večeře.
20:30 a dále
Společné večerní sezení s cyklocestovateli a organizátory Cyklofestu Lucií a Michalem Jonovými – velké výroční promítání z jejich cesty kolem světa na kole v letech 2002-2005. („Neboť je to letos fakt 10 let, co jsme úspěšně projeli cílem…“ pozn. ředitele Cyklofestu MJ).

Neděle 10.5.
6:00
Budíček na objednávku zájemců – a těch, co si to fakt chtějí vyzkoušet aspoň poslední den – o ranní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně opět romanticky zahaleného ranní mhou.
7:00
Budíček na objednávku zájemců – a těch, co jim na rozcvičku už chybí odhodlání – o pozdní rozcvičku na břehu rybníka Hejtman pravděpodobně již opět definitivně zalitého sluncem.
8:00
Snídaně.
9:00
Postupný start skupin na vyjížďky – dětská trasa s Lucií startuje později (a dle chuti a nálady nejmladších).
Pozdní odpoledne
Návrat z vyjížděk na základnu a individuální odjezd domů.

Pozn.: Změna programu vyhrazena. Program a časy jsou jen orientační. Definitivní plán bude oznámen vždy až na místě den před nebo ráno u snídaně, neboť vše podstatné závisí na počasí, náladách i silách kolektivu – organizátoři si proto vyhrazují právo na změny v programu i v itineráři jednotlivých tras.

KDE TAM BUDU JEZDIT – TRASY
Hlavní náplní Jarního Cyklofestu 2015 bude cykloturistika a tedy poznávání blízkého i vzdálenějšího okolí. Terén je v okolí Chlumu u Třeboně ideální k pohodové cykloturistice, roviny střídá mírně zvlněný profil, žádné výrazné kopce ani těžká stoupání na trasách nejsou. Každý den se můžu připojit ke skupině vedené průvodcem a budu si moci vybrat ze dvou tras – jedné kratší (jsem-li rodič s dítětem, jsem-li méně zdatný/á, začínající, unavený či neotlačoval-li jsem před Jarním Cyklofestem dostatečně a nyní proto trpím po předešlém dni v sedle bolestí sedací části těla…) a jedné delší (jsem-li zdatnější bicyklista, chci-li toho hodně vidět, či mám-li potřebu machrovat po víkendu před sousedkou, kolik že jsem toho za víkend ujel/a na kole…). Na trase bude průvodce dělat zastávky na oběd, kávu, pivo, svačinu, focení… Nevyhovuje-li mi jízda ve skupině a budu-li chtít jezdit sám/sama bez průvodce, mohou mi organizátoři poskytnout tipy, kam se zajet podívat a doporučí mi nejvhodnější trasu (jsem si vědom, že při jízdě ve skupině je sice větší sranda, ale zkrátka nevyhovuje každému).

JAK SE TAM DOSTANU
Autem: viz mapa.
Na kole: viz mapa.
Vlakem: nejbližší stanice je Majdalena (pozor: nádraží jménem „Majdalena zastávka“ je cca 2 km severněji!), odkud to mám na základnu do Chlumu u Třeboně 6 km po okresní silnici, resp. po cyklotrase č. 122. Zde se můžu kouknout na trasu.
Busem: mám-li skládačku, bude to hračka; nemám-li skládačku, nebudu to s kolem snad ani zkoušet.
Letadlem: kdybych byl úplně z daleka, tak se mi nabízí řádné mezinárodní letiště v Praze-Ruzyni, o 50 km je však blíž to v Linci. Ultralightem bych mohl zřejmě dosednout v polích kdesi v okolí Chlumu u Třeboně, pak dojít hezky pěšky. Hydroplánem to bude ale nejvhodnější, zaparkovat mohu pak přímo na pláži v areálu.

KDE TAM BUDU SPÁT – UBYTOVÁNÍ
V posteli, ve stanu, v obytném voze či společenské místnosti - podrobnosti viz níže v části "KATEGORIE UBYTOVÁNÍ".

CO TAM BUDU JÍST – POLOPENZE
V ceně je 3x polopenze (či 2x v případě kratšího pobytu) – snídaně (rozšířená kontinentálněcyklistická) a večeře (servírované). V přihlášce uvedu, mám-li zájem o vegetariánskou stravu. Nápoje k večeři a před i po si uhradím sám, u snídaně mám kávu a čaj v ceně. V případě dostatku pěkného počasí, suchého dřeva i chuti budu mít možnost něco opékat v plamenech cyklofestové vatry (buřty, topinky, jablka či třeba brambory si zajistím vlastní, příp. výhodně směním s okoloopékajícími).

KDE SE PŘIHLÁSÍM
Na adrese vstupenky.cyklofest@seznam.cz – přičemž ceny a pokyny najdu o kus níže zde.

A PROČ SE VLASTNĚ MÁM ZÚČASTNIT?
Protože na Jarním Cyklofestu 2015 zkrátka nemůžu chybět a zde uvedené skutečnosti mě nalákaly k příjemným víkendovým chvílím na kole uprostřed krásné jihočeské krajiny ve společnosti zkušených cyklocestovatelů Lucie a Michal i dalších starých či nových přátel se stejnou touhou a vášní. („Staré tváře vítáme, staronové rovněž, nováčky vítáme také a navíc je eště i zaučíme,“ pozn. ředitele Cyklofestu MJ)
PŘIHLÁŠKY
kategorie, ceny, pokyny k přihlášení

Účastníkům Jarního Cyklofestu se opět snažíme nabídnout maximum pohodlí a minimum starostí – proto nabízíme jako v minulosti kompletní balík služeb včetně polopenze a ubytování. Letos využíváme pátečního státního svátku, tj. od čtvrtka 7. května do neděle 10. května. Lze samozřejmě zůstat kratší dobu.

Doporučujeme přihlásit se včas zde na internetu – uzávěrka za zvýhodněné ceny je ve čtvrtek 30.4.2015. Přihlásit na internetu se lze i později (do středy 6.5.), příp. lze přijet i bez předchozí rezervace (a tedy bez e-voucheru), avšak existuje riziko – a týká se především letos zájemců o nocleh ve stanu či obytném voze – že bude kapacita již naplněna a Vašemu zájmu o tento druh noclehu nebudeme moci vyhovět, neboť kapacita je z provozních důvodů omezena. Opět je otevřena (loni velmi oblíbená) kategorie „karimatka“, tj. nocleh pod střechou na zemi. Nejasnosti a dotazy vyřešíme rádi po mailu na vstupenky.cyklofest@seznam.cz.

KATEGORIE UBYTOVÁNÍ
Kategorie I:
Budova A – dvou i vícelůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, televizí a chladničkou; pokoje jsou v 1. patře hlavní budovy.
Kategorie II:
Budova B – tří- a čtyřlůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a televizí (ne, opravdu ji nemusíte pouštět…) v přízemní budově s teráskou a výhledem přímo na rybník Hejtman.
Kategorie III:
Budova C – dvou- a čtyřlůžkové pokoje se společným příslušenstvím.
Kategorie I-III – všude povlečené postele, ručník ale nejsou(!). V budově C je televize a chladnička ve společenské místnosti.
Kategorie IV:
Karimatka – budova C – na vlastní karimatce ve velkoprostorové společné unisex ložnici (prostě normálně na zemi jako v tělocvičně; pozn.: „unisex“ není nic špatného), společné příslušenství.
Kategorie V:
Stan (pozor: omezená kapacita – jen pro 10 stanů – kdo dřív rezervuje nebo přijede), bez přípojek, společné příslušenství.
Kategorie VI:
Obytný vůz/karavan (pozor: omezená kapacita – jen pro 10 vozidel – kdo dřív rezervuje nebo přijede), bez přípojek, společné příslušenství.

STRAVA
3x (nebo 2x) polopenze
Čtvrtek 7.5.: večeře
Pátek 8.5.: snídaně+večeře
Sobota 9.5.: snídaně+večeře
Neděle 10.5.: snídaně
Snídaně jsou velké, cyklistické; večeře servírované o několika chodech. U večeří si nápoje hradí každý sám.

KATEGORIE a CENY
Kategorie jsou označeny podle zvolené kategorie ubytování a věku.
Při rezervaci nezapomeňte uvést římsku číslici označující požadovanou kategorii.
Areál není nafukovací, přihlaste se včas.

Níže uvedené ceny jsou celkové za jednu osobu v příslušné kategorii a zahrnují:
tři (dva) noclehy dle zvoleného typu ubytování + tři (dvě) polopenze + účastnický poplatek JCF2015 (průvodce na vybraných trasách, schematické mapky regionu, lístek do sobotní tomboly, vstupné na všechny večerní besedy s promítáním i jiný doprovodný program, vstupné do závodů, soutěží i jiných vylomenin, veškerou cyklofesťáckou víkendovou pohodu, jihočeský vzduch i bezpočet scenérií při vyjížďkách do okolí a veškerou možnou péči organizátorů Lucie a Michala Jonových; součástí účastnického poplatku JCF2015 bude velmi pravděpodobně i něco dalšího (vezměte si opět vlastní hrneček/skleničku a myslete na to, že právě v květnu to je letos 10 let o úspěšného dokončení cesty kolem světa Lucie a Michala).

A: ČT-NE VČASNÁ REZERVACE NA INTERNETU
zvýhodněná cena (3 noci) při včasné internetové rezervaci do středy 30.4.2015

B: ČT-NE BĚŽNÁ CENA
běžná cena (3 noci) při rezervaci na internetu do středy 6.5.2015;
cena na místě pro příchozí bez ohlášení/rezervace

C: PÁ-NE VČASNÁ REZERVACE NA INTERNETU
zvýhodněná cena (2 noci) při včasné internetové rezervaci do středy 30.4.2015

D: PÁ-NE BĚŽNÁ CENA
běžná cena (2 noci) při rezervaci na internetu do středy 6.5.2015;
cena na místě pro příchozí bez ohlášení/rezervace

CYKLISTÉ NAROZENÍ 1949 A STARŠÍ
I-65 2210,- Kč 2410,- Kč 1440,- Kč 1640,- Kč
II-65 2120,- Kč 2320,- Kč 1380,- Kč 1580,- Kč
III-65 1910,- Kč 2110,- Kč 1240,- Kč 1440,- Kč
IV-65 1400,- Kč 1600,- Kč 900,- Kč 1100,- Kč
V-65 1400,- Kč 1600,- Kč 900,- Kč 1100,- Kč
VI-65 1400,- Kč 1600,- Kč 900,- Kč 1100,- Kč
CYKLISTÉ NAROZENÍ 1950-2004
I 2310,- Kč 2510,- Kč 1540,- Kč 1740,- Kč
II 2220,- Kč 2420,- Kč 1480,- Kč 1680,- Kč
III 2010,- Kč 2210,- Kč 1340,- Kč 1540,- Kč
IV 1500,- Kč 1700,- Kč 1000,- Kč 1200,- Kč
V 1500,- Kč 1700,- Kč 1000,- Kč 1200,- Kč
VI 1500,- Kč 1700,- Kč 1000,- Kč 1200,- Kč
CYKLISTÉ NAROZENÍ 2005-2010
I-10 1800,- Kč 1900,- Kč 1200,- Kč 1300,- Kč
II-10 1710,- Kč 1810,- Kč 1140,- Kč 1240,- Kč
III-10 1500,- Kč 1600,- Kč 1000,- Kč 1100,- Kč
IV-10 900,- Kč 1000,- Kč 600,- Kč 700,- Kč
V-10 900,- Kč 1000,- Kč 600,- Kč 700,- Kč
VI-10 900,- Kč 1000,- Kč 600,- Kč 700,- Kč
CYKLISTÉ NAROZENÍ 2011-2015
všechny kategorie zdarma      

Denní startovné pro nenocležníky a nestrávníky: 150,-Kč/den (děti od 5 do 15 let 50,-Kč/den)… a vždy zahrnuje účast na zvolené denní vyjížďce, péči průvodců Lucie a Michala, vstup na večerní program i možnost zúčastnit se soutěží, závodů a dalších aktivit dle denního programu.
INTERNETOVÁ REZERVACE

Přihlášku na Jarní Cyklofest 2015 si můžete vyřídit v předstihu za zvýhodněnou cenu následujícím způsobem – avšak pouze do středy 30.4.2015!:
 1. Pošlete nám mail na vstupenky.cyklofest@seznam.cz – vyplňte jen připravenou šablonu nebo nám napište sami od sebe Vaše jméno, příjmení, rok narození a kategorii. Přihlašujete-li více osob, uveďte u každého tytéž údaje, přičemž komunikovat budeme vždy jen s vůdcem skupiny.
 2. Až obdržíme Vaši objednávku, pošleme Vám na uvedený kontaktní e-mail obratem číslo účtu a variabilní symbol, který použijete při platbě. Pozor: variabilní symbol je platný pouze do středy 30.4.2015 – tj. Vaši rezervaci zrušíme, pokud platba do tohoto termínu neproběhne.
 3. Po obdržení platby Vám pošleme potvrzovací mail – Váš e-voucher.
 4. Vytištěný e-voucher vezměte, prosím, s sebou na Jarní Cyklofest 2015 a pro kontrolu vezměte raději i doklad o platbě na náš účet.
 5. Námi zaslaný e-voucher předložte při prezentaci na hlavním stánku Jarního Cyklofestu 2015 ihned po příjezdu do RS Lesák v Chlumu u Třeboně.
Co je k internetové rezervaci ještě dobré vědět:
 1. Rezervace přes internet je možná pouze do středy 30.4.2015! Po tomto datu už není možné se předem přihlásit za výhodnější cenu.
 2. Na Jarní Cyklofest 2015 můžete dojet bez předchozí rezervace (plánujete-li nocování ve vlastním stanu, riskujete, že žádná volná místa už nebudou).
 3. Kromě vytištěného e-voucheru doporučujeme vzít si na Jarní Cyklofest 2015 i doklad o platbě, který využijeme při případné kontrole při prezentaci.
 4. Vaši platbu musíme obdržet do středy 30.4.2015, jinak rezervaci zrušíme. Nenechávejte proto platbu na poslední chvíli!
 5. Storno poplatek – bez výjimky: do 30.4.2015 50 % z celkové ceny, od 1.5.2015 75 % z celkové ceny.
 6. Organizátoři nenesou odpovědnost za Vaši platbu poukázanou (omylem či úmyslně) na jiný účet.
 7. V případě problémů či nejasností nás neváhejte kontaktovat na vstupenky.cyklofest@seznam.cz.