Hlavní menu

  Nová kniha

  Náhodný
Výlet, který stál za to! - 7
Tyto skály stojí za prohlídku!
zobrazení: 3397
známka: 0

  Vyhledávání
Hledej
na Bajkoři  Nej čtené

Neexistují vhodná data!


  Nej komen.

Databáze je prázdná!


  Placená reklama
Sem vložte text i s HTML syntaxí nebo si vyberte některou z předdefinovaných šablon. Součástí předdefinových šablon jsou i systémové bloky!

* Cyklocestování Frýdek-Místek 2009

Vydáno dne 04. 03. 2009 (3057 přečtení)

Jelikož je Bajkoř jedním z mediálních partnerů festivalu Cyklocestování, tak nesměl chybět na tomto setkání cyklocestovatelů ve Frýdku-Místku. Z časových důvodů jsme nemohli být na celém dvoudenním programu, ale byli jsme vděční i za sobotní odpolední blok, který byl opravdu zajímavý. Posuďte sami.

Hlavní organizátor, Martin Stiller, zapálený cestovatel tentokrát vsadil na méně známá jména, ale zato se přiblížil více normálním cyklocestovatelům. Ukázal návštěvníkům, že do světa nemusí jezdit jen ostřílení borci, jakými jsou Lucka s Michalem či Víťa Dostal.
 
Samotný program festivalu byl doplněn jakýmisi trhy se sportovní tématikou. Ve vestibulu kina Vlast bylo možno zakoupit si cyklopřilby, brašny, různé cyklopotřeby, mapy, knihy, ale třeba i sněžnice od firmy Atlas. Jedním ze sponzorů byla i cestovka Kudrna z Brna, která se zaměřuje na sportovněji laděné zájezdy. I ti tu měli svůj stánek. Návštěvníci si také mohli prohlídnout elektrokolo nebo různá vozítka za kola. Nabídka zboží byla docela zajímavá.
 
Návštěvnost festivalu byla hezká, jelikož bylo celé kino plné! Tedy nějakých 250 zájemců o informace ze světa byli nakonec určitě spokojeno tak jako jsme byli spokojeni my.
 
Pro představu vám zveřejníme část upoutávek na odpolední program, který  jsme shlédli my.
MARTIN VEJMĚLKA & PEPA HONZ - "Na kole přes Andy"
Poohlédnutí za nevšední výpravou před více než deseti lety, která pro všechny účastníky znamenala jedinečný životní zážitek. Šest kamarádů mělo tehdy jasný cíl: pokusit se přejet Andy na jihu Peru, kde hory svou nehostinností a vysokou nadmořskou výškou vyvolávají lehké mrazení v zádech. Podtext výpravy dokonce zněl: 1.česká cyklistická výprava do srdce Kordiller.
Cíl se nakonec splnit podařilo, ovšem museli čelit řadě problémů, jako třeba nesnadná orientace ve vysokohorské poušti, které vyústilo v rozsáhlé zbloudění na Peruánsko-Chilském pomezí, kde rozhodování na rozcestích se odehrávalo už jen ve stylu: včera doleva, dnes doprava.
Nejvíc však výpravu poznamenala skutečnost, že hned v prvních dnech a za velmi vypjatých okolností, daleko od civilizace, ve výšce zhruba 4500 m n. m., došlo k rozdělení výpravy…

Z cesty vyšla velmi hezká knížka Přes Andy za sluncem Inků, barvitě popisující útrapy při překonávání hlavního masivu Kordiller. Knížka je na pultech dávno rozebraná, oba autoři Josef Honz a Martin Vejmělka však přislíbili, že pár posledních kusů přivezou.
 
MARTIN STILLER - "Korsika ze sedla kola"
S Martinem zavítáme do ráje horské cyklistiky, tedy na Korsiku. Cílem cykloputování bylo hlavně korsické vnitrozemí plné nádherné přírody, dlouhých horských stoupání a výhledů na fantastické horské scenérie a přitom na minimálně frekventovaných silničkách, kde mnohé hodiny nepotkáte nikoho. Korsika je opravdu rájem pro cyklisty, a proto neváhejte a přijďte se inspirovat.
 
SLÁVKA CHRPOVÁ - Dvě baby mezi baobaby
Dá se na Madagaskaru cestovat na kole? Je to vhodný prostředek? Je to pro ženy bezpečné? Jak je na Madagaskaru vnímáno kolo? Jací jsou řidiči? Jak ovlivňuje jeho příroda a kulturní zvyky Malgašů cestování na kole a další otázky, zkušenosti a postřehy dvou žen, které projely na kole centrální a západní část jedinečného a přátelského ostrova, přijde přednést šéfredaktorka časopisu Cykloturistika Slávka Chrpová, jejíž hlavním tématem cest je cykloturistika očima žen a zprostředkování zemí, které jsou pro ženy a cestování na kole bezpečné a které nebudou zítra tím, čím jsou dnes.
 
DALIBOR KUPKA - "Simpson Desert Cycle Challenge"
"Satanův velodrom - jedno z mnoha přirovnání dávající tušit podmínky a nároky tohoto závodu v centrální Austrálii. 592km v 5 dnech, více než 300 písečných dun zalitých pekelným sluncem přes den, v noci pak místy námrazou. O tom, jak se potí krev, surfuje na kole pískem, o očích zalitých slzami a sedací části těla puchýři. O věčně hladových psech Dingo, inteligenci divokých velbloudů a záři Jižního kříže. Nejen o tomto je každoroční závod napříč Simpsnovou pouští, nejsušším místem Austrálie."
Autor: Pavel Zubek a server Cyklocestování.cz
foto zde:

Celá tisková zpráva | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

  Čtenář
Jméno:
Heslo:


Registrace | Info
Zapomenuté heslo

Místo pro vaší reklamu!

  Spolupráce
Cyklocestování
SILESION
Film, podle kterého by měli podnikatelé jednat s lidmi
Cyklocestovatelé, kteří objeli celý svět: Lucka a Michal
Cyklistický e-shop se zajímavými podstránkami

  Kalendář
<<  Leden  >>
PoÚtStČtSoNe
     1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31       

  Statistika
Denní
123456789101112131415161718192021222324
Průměr: 49.3
Max: 65 (3. hodina)

Měsíční

12345678910111213141516171819202122232425262728293031
Průměr: 681.4
Max: 1527 (2022-01-13)

Online je 24 čtenářů